עכשיו בזמן הקורונה איך אפשר לעשות קריוקי בבית בלי ציוד מקצועי?

עידן משבר הקורונה: איך אפשר לעשות קריוקי בבית בלי ציוד מקצועי?
משבר הקורונה הביא עימו שינויים בשגרת יומנו, עד אשר יעבור זעם או אם אתם אנשים ביתיים המעוניינים לחגוג ולשמוח בבית, תוכלו לערוך קריוקי ביתי בלי ציוד מקצועי וללא כאבי ראש גדולים.
עד שנחזור לחדרי הקריוקי הפרטיים או שאם אתם מחפשים לתכנן קריוקי בבית אחרי עידן הקורונה, חשוב שתזכרו מספר היבטים חשובים על ארגון קריוקי ביתי ותקבלו את הטיפים הנכונים.

האם גורל חדרי הקריוקי הפרטיים בסכנה?

קריוקי ביתי הוא וודאי שלא דבר חדש, בישראל ובעולם חוגגים במסיבות קריוקי בבתים גדולים וקטנים כבר עשרות שנים, באמצעים שונים ואפילו קבוצות החוגגות בקריוקי ביתי מספר פעמים בשנה.
עם כניסתם המואצת על חדרי קריוקי פרטיים בעשרות מקומות בארצנו הקטנה והשקעה של מיליונים בהקמה ופרסום, הקריוקי הביתי ספג מהלומה קשה כשחוגגי הקריוקי הביתי העדיפו להעביר את החגיגות שלהם לחדרים הפרטיים וקהל חדש רב נכנס לעולם הקריוקי הפרטי.

כמו מרבית העסקים הפרטיים, זה למעלה מחודשיים שחדרי הקריוקי הפרטיים בארץ ריקים מאדם ולאט לאט אנחנו עדים לחזרת האנשים לשמוח ולחגוג ביחד אך במסגרת של קריוקי ביתי בלבד.
עם ההגבלות החדשות על כל עסק או מוסד בישראל, ספק אם חדרי הקריוקי הפרטיים יוכלו לפתוח את שעריהם בתקופה הקרובה וגם אם יוכלו, ייתכן ושמירת המרחק, החיטוי וחובת המסכות תהרוס את החוויה לחוגגים.
עם מחסור בתזרים מזומנים והרחקת הקהל מחדרי הקריוקי הפרטיים והחזרתו אל הקריוקי הביתי, גורל חדרי הקריוקי הפרטיים אינו ברור ונמצא בסכנה קיומית אמיתית.
בהתאם להערכות, עד לחזרה מוחלטת לשגרה ייתכן ומספר רב של חדרי קריוקי פרטיים יסגרו בישראל.
עד יעבור זעם או שאולי לתקופה ארוכה, עליכם לזכור כיצד עושים קריוקי בבית בלי ציוד מקצועי ומארחים בצורה טובה ואחראית.

מאיפה משיגים שירים לקריוקי ביתי?

מי שארגן קריוקי בסלון או בבית בחייו יודע שברוב המקרים ערב הקריוקי הביתי סובב סביב ז'אנר שירים מסוים, לעיתים מדובר בשירים ים-תיכוניים, שירים לועזיים וליין שירים ישנים המתאימים יותר לשכבת הגיל הבוגרת יותר.
כדי להיערך בהתאם, החליטו מראש מה יהיה הז'אנר של אותו הערב בידיעה שאורחים מסוימים עשויים לבקש שירים אחרים, החלטה על ז'אנר מסוים תאפשר לכם להכין מראש פלייליסט ביוטיוב עם שירים נפוצים ושירים שאורחים ביקשו במיוחד.
בנוסף ליוטיוב תוכלו לאתר שירי קריוקי נוספים באתרים: שרים קריוקי/קריוקי TV, karaoke4free ואפליקציות קריוקי להורדה (אם ניתן לחבר את הטלפון למערכת הגברה).

הגברה ומיקרופונים חובה בקריוקי ביתי

אחד המאפיינים הכי חשובים בקריוקי ביתי הוא איכות הסאונד, אנחנו ממליצים בחום לאתר מערכת הגברה סבירה (רכישה או השכרה)  שתאפשר לכם לחגוג כפי שקריוקי צריך להיות.
נתון חשוב נוסף הוא המיקרופונים, מיקרופון אחד הוא טוב אך הוא לא יאפשר לכם להתגבש עם המשפחה והחברים, ההמלצה היא 2-3 מיקרופונים.

קריוקי ביתי בהסגר
קריוקי ביתי בהסגר

קריוקי ביתי בראש שקט: תודיעו לשכנים, תעמדו בחוקים

המלצה חמה נוספת היא צורת היחס שלכם לסביבה, אחת הסיבות המרכזיות לעליית חדרי הקריוקי הפרטיים היא הסרת כאב הראש מול השכנים והמשטרה.
בארגון קריוקי מומלץ לעדכן את השכנים כמה שיותר מוקדם (אולי אפילו להזמין את השכנים), לזכור שחריגה מעל 80 דציבלים אינה מותרת ומהווה הטרדה לסובבים ומלבד ימים מיוחדים בשנה הרעש מותר עד השעה 23:00.
אל תעמדו בפני סכסוך עם שכנים, הזמנת משטרה, מתן דו"ח ואף החרמת ציוד – בצעו את הקריוקי הביתי בהסכמה ובהתחשבות.

אוכל ושתייה, לארגן לפני ולסדר אחרי

המלצה אחרונה לקריוקי ביתי היא הארגון והסידור, ארגון הקריוקי יצריך מכם שולחנות וכסאות בהתאם לכמות האורחים וכן אוכל ושתייה בהתאם (אם אתם חוגגים קבוע ניתן לעשות רשימה או השתתפות בהוצאות).
טרם ארגון ערב קריוקי ביתי זכרו שבסוף הערב יהיה עליכם לסדר ולנקות את כל החגיגה, בעיה שנפתרה עם עליית חדרי הקריוקי הפרטיים.

והכי חשוב, לא לשכוח לשמור על 2 מטרים 🙂

לחזור למשהו ספציפי?

מחפשים חדר קריוקי ולא מצאתם אצלנו באתר? תכתבו כאן בשורת חיפוש ותנו לגוגל לעשות את הקסם!